درباره آکادمی کیا

معرفی و آشنایی

آدرس : تهران محله اتوبان بعثت، بزرگراه بعثت بعد از ۱۷ شهریور ورزشگاه مادران زمین چمن بزرگ 


 کالای موجود در سایت جهت سفارش آنلاین : پکیج های فصلی مدرسه فوتبال و کالاهای ورزشی مثل : لباس ،کفش ،کیف مخصوص آکادمی و مدرسه فوتبال کیامهدي مهدوي كيا متولد 5 مرداد 1356 با کد ملی 0491586132 در سال ٢٠١٤  ميلادي "آكادمي فوتبال كيا" را در تهران تاسيس كرد.


 

استعداد هاي برتر و بازيكنان نخبه در سنين پايين ازسراسر كشور به آكادمي "كيا" در تهران فراخوانده ميشوند و تحت نظر قرار مي گيرند.

در اين مجموعه، شرايط رشد و يادگيري فوتبال حرفه اي براي تمام بازيكنان فراهم است. ضمن اينكه، توجه ويژه  برنحوه ي رفتار و اخلاق بازيكنان در دستور كار ميباشد و شكوفايي روح و منش ورزشكاري حائز اهميت  مي باشد.


طي مدتي نه چندان طولاني پس از تاسيس، "كيا" توجه ويژه اي را به خود جلب كرده و هم اكنون داراي طرفداران بسياري در داخل و خارج از ايران مي باشدكه چشم به رشد و پيشرفت اين استعداد هاي ناب فوتبال ايران دوخته اند و بي صبرانه در انتظار درخشش آنهاهستند.


 

جمعيت فوتبالدوست و طرفدار "كيا" مشتاقانه منتظرند تاهر يك از اين پديده هاي جديد فوتبال ايران را در ليگهاي معتبر اروپايي و نهايتا در پيراهن پر افتخار ملي ببينند.


 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

   

در دوره بازيگري، مهدوي كيا مورد محبت و حمايت شديدطرفداران فوتبال در ايران بوده و همواره مورد توجه ويژهي فوتبالدوستان ايراني قرار داشته. او نيز هم اكنون قصد دارد تا به گونه اي پاسخگو و قدردان مهري كه مردُم طي ساليان اخير به او روا داشته اند باشد.


مهدوي كيا در تلاش است تا آينده اي روشن تر را براي جوانان پُر استعداد كشور خود رقم بزند.


در كنار آموزش صحيح و حرفه اي فوتبال، مهدي درصدد است تا از ترويج روح انساني و اخلاق و منش ورزشي در بين پسران خود غافل نشود. در آكادمي او،رعايت احترام و ادب بيش از هر چيز ديگري اهميت دارد.


 

درسال ٢٠١٤ و در ابتداي مسير، مهدوي كيا با كمك گرفتن از آموزش و پرورش استان ها و مناطق مختلف كشور، شاخص ترين استعداد هاي فوتبالي رده سني١١ سال را شناسایی کرده و پس از برگزاري اردويي ٢ماهه، با تعدادي از بازيكنان منتخب راهي تورنمنت بين المللي و معتبر "كورديال كاپ" در اتريش شد. در عين ناباوري همگان، تيم "كيا" در مقابل تيم هاي مطرحي همچون اشتوتگارت، بايرن مونيخ، باير لوركوزن، و ... به پيروزي هاي ارزشمندي دست پيدا كرد و در ديدار نهايي با باخت در مقابل تيم بايرن مونيخ در ضربات پنالتي دربين ۶۰ تيم شركت كننده در مقام دوم اين رقابت هاايستاد.مشاهده ي استعداد بي نظير اين بازيكنان كم سن وسال مهدي را مشتاق تر از قبل ترغيب به ادامه مسير كرد.هم اكنون و پس از گذشت 4 سال از آغاز به كارِ "كيا"، بسياري از همان بازيكنان در تيم هاي 13 تا 16 سال كيا در حال فعاليت هستند.از آن زمان تا كنون، تيم "كيا" به رقابت هاي معتبر اروپايي بسياري همچون: مورفِلدِن كاپ (آلمان)، لِنارتيوهانسون (سوئد)، ازمير كاپ (تركيه)، مونديال پلومِلين(فرانسه) و ... دعوت شده و دستاورهاي بسياري داشته است. 

طی 4 سال اخیر، در مسابقات لیگ برتر نونهالان و نوجوانان تهران نیز تیم کیا حضور پر رنگ داشته و به مقام قهرمانی نیز دست پیدا کرده است.

رده هاي مختلف سني تيم "كيا" با نمايشي زيبا و بازيهايي جذاب توجه بسياري رو به خود جلب كرده وموجب خوشحالي طرفداران خود مي شوند.

در حال حاضر، نزديك به ١٠٠ بازيكن از ١٠ تا ١٥ سال در آكادمي كيا حضور دارند و روزانه مورد تعليم قرارمي گيرند؛ بازيكناني كه هر يك از بين هزاران نونهال ونوجوان مستعد انتخاب شده اند.

طي سال هاي آتي، تيم هاي رده هاي بالاتر "كيا" نيزشروع به فعاليت خواهند شد.


تمامي بازيكنان آكادمي در سنين مختلف در يك مدرسه واحد به تحصيل ميپردازند و پس از ساعات تحصيلي درتمرينات آكادمي شركت ميكنند. ضمن اينكه،همه ي بازيكنان مي بايست بصورت هفتگي در كلاس هاي روانشناني و همچنين زبان انگليسي نيز شركت كنند.


  

اهداف و چشم انداز:


  

یقینا از بزرگترین اهداف و دغدغه های مجموعه آکادمی کیا: الف)کشف استعداد های برتر فوتبالی از تمام نقاط کشور و ب) پرورش آنها از سنین پایین می باشد. دو عاملی که در رشد یک ورزشکار سطح اول از اهمیت بسیاری برخوردار است.


بازیکنان مستعدی که از سنین پایین و از ۱۰ سالگی در تست ها مورد تایید قرار گرفته شوند، به تیم های پایه و رده های سنی پایین کیا راه پیدا کرده و در صورتیکه سیر صعودی پیشرفت رو طی کنند، توسط کادر فنی به تیم های رده های بالاتر (نونهالان، نوجوانان، و ....)  معرفی شده و در قالب این تیم ها در مسابقات لیگ برتر باشگاه های تهران و کشور به رقابت با دیگر تیم ها می پردازند.یکی دیگر از اهداف مجموعه آکادمی کیا تدارک سفر های برون مرزی و شرکت کردن در مسابقات و تورنمنت های معتبر در خارج از ایران می باشد.از مزایای عضویت در یکی از تیم های آکادمی امکان شانه به شانه شدن بازیکنان و به رقابت پرداختن آنان با بازیکنان سطح اول خارجیست. از این رو، بازیکنانی که از سنین پایین به عضویت آکادمی کیا در آمده اند، با تجربه کردن حداقل یک سفر خارجی و حضور در یک تورنمنت معتبر در سال، پس از گذشت ۵-۶ سال و با رسیدن به سنین ۱۷-۱۸ سالگی، دارای تجارب بین المللی ارزشمندی هستند که در ایجاد اعتماد بنفس، بالا رفتن خود باوری  و کاهش استرس و ترس های ناشی از رقابت با رقبای نامدار بسیار موثر است. 

همچنین آموزش و پرورش بازیکنانی که بتوانند از لحاظ اخلاقی و فنی در سطح ملی بدرخشند و به تیم های ملی  در رده های مختلف خدمت کنند از دیگر اهداف مجموعه آکادمی کیا می باشد. کما اینکه در این زمینه موفقیت هایی نیز حاصل گردیده است. لازم به ذکر می باشد که طی سال های ۹۶ و ۹۷ حدودا ۱۰ بازیکن از آکادمی کیا در رده های نونهالان و نوجوانان به اردو های تیم ملی دعوت و در لیست نهایی نیز جای داشته اند.


 

پرداختن به تحصیل، اتمام دوره دبیرستان، و ورود موفق به دانشگاه و تحصیل در یکی از رشته های مرتبط با ورزش نیز در دستور کار مجموعه آکادمی کیا نیز می باشد. بازیکنان موظف اند تا در طی سال، در کنار تمرینات فوتبال، سال تحصیلی را با موفقیت به اتمام برسانند. از این رو، نظارت مستقیم بر کیفیت نمرات و عملکرد تحصیلی بازیکنان همواره در دستور کار می باشد.


   

افتخارات:


 

برون مرزی


 

مقام نایب قهرمانی تورنمنت کوردیال کاپ اتریش (۲۰۱۵) زیر ۱۱ سال – باخت در مقابل تیم مونیخ۱۸۶۰ در بازی فینالآقای گل مسابقات: یادگار رستمیبهترین بازیکن مسابقات: یادگار رستمی    

مقام قهرمانی تورنمنت نروژ کاپ (۲۰۱۵) زیر ۱۱ سالمقام نایب قهرمانی تورنمنت نروژ کاپ (۲۰۱۵) زیر ۱۳ سالآقای گل مسابقات: یادگار رستمیبهترین بازیکن مسابقات: میثم رضایی    

مقام سومی تورنمنت ازمیر کاپ ترکیه (۲۰۱۶) زیر ۱۲ سالبهترین بازیکن مسابقات: فردین بحری   

مقام نایب قهرمانی تورنمنت نروژ کاپ (۲۰۱۶) زیر ۱۳ سال   

مقام نایب قهرمانی تورنمنت دی.اف.آی کاپ آلمان (۲۰۱۶) زیر ۱۲ سال – باخت در مقابل تیم بایرن مونیخ در بازی فینالآقای گل مسابقات: یادگار رستمیبهترین بازیکن مسابقات: میثم رضایی   

مقام سومی تورنمنت مورفلدن کاپ آلمان (۲۰۱۶) زیر ۱۲ سالآقای گل مسابقات: یادگار رستمی      

مقام اول در مرحله گروهی تورنمنت موندیال پلوملین فرانسه (۲۰۱۷) زیر ۱۳ سالآقای گل مسابقات: سعید محمودیبهترین دروازه بان: آریا حسینی فرد    

مقام ششمی تورنمنت لنارت یوهانسون سوید (۲۰۱۷) زیر ۱۴ سالآُقای گل مسابقات: عرفان قربانی    

مقام سومی مرحله گروهی تورنمنت موندیال پلوملین فرانسه (۲۰۱۸) زیر ۱۳ سالبهترین دروازه بان: امیر رضا آچاک    

مقام چهارمی دی.اف.آی کاپ آلمان (۲۰۱۸) زیر ۱۲ سالبهترین بازیکن مسابقات: نیما شکوهی     

مقام هفتمی مورفلدن کاپ آلمان (۲۰۱۸) زیر ۱۲ سالبهترین بازیکن مسابقات: نیما شکوهی    

مقام قهرمانی کوردیال کاپ اتریش (۲۰۱۸) زیر ۱۳ سالآقای گل مسابقات: صدرا طاهر اسماعیل (۱۰ گل)    

مقام سومی کوردیال کاپ اتریش (۲۰۱۸) زیر ۱۵ سالآقای گل مسابقات: عرفان قربانی (۱۱ گل)


مقام قهرمانی کوردیال کاپ اتریش (۲۰۱9) زیر ۱۳ سال


بهترین بازیکن : صدرا طاهر اسماعیل


مقام قهرمانی بسولد کاپ بلژیک (۲۰۱9) زیر ۱۳ سال


بهترین دروازبان : سبحان خرم الحسینی


آقای گل مسابقات: صدرا طاهر اسماعیل (9 گل)


    

داخلی 

قهرمانی لیگ برتر نونهالان فصل ۹۵-۹۶


قهرمانی لیگ دسته یک نوجوانان فصل ۹۵-۹۶

   

قهرمانی لیگ برتر نونهالان فصل ۹۶-۹۷

  

نایب فهرمانی لیگ برتر نوجوانان فصل ۹۶-۹۷


قهرمانی لیگ حوزه جنوب غرب جوانان تهران (با شرکت دادن بازیکنان نونهال و نوجوان) فصل ۹۶-۹۷


قهرمانی فستیوال زیر ۱۲ سال جنوب غرب تهران

  

نایب فهرمانی فستیوال زیر ۱۳ سال جنوب غرب تهران


قهرمانی لیگ نونهالان مناطق کشور فصل ۹۶-۹۷


قهرمانی لیگ برتر نونهالان تهران فصل 97-98


قهرمانی لیگ برتر نونهالان کشور فصل 97-98


قهرمانی لیگ برتر نوجوانان تهران فصل 97-98


قهرمانی لیگ دسته دوم جوانان تهران فصل 97-98  گزینش:

  

نحوه تست گیری: 

همه ساله، با صلاحدید کادر فنی، زمانی جهت تست گیری انتخاب و توسط رسانه اختصاصی آکادمی به عموم اعلام میگردد. 

اصولا، این تست ها جهت جذب بازیکنان نخبه و مستعد از سراسر کشور در رده های سنی ۱۰ تا ۱۲ سال صورت می گیرد. 

طی مرحله اول هر دوره تست، اسامی و اطلاعات تعدادی از بازیکنان که مد نظر کادر فنی قرار بگیرند ثبت شده و برای تست مجدد و جهت حضور در مراحل بالاتر پس از مدتی فراخوانده می شوند. این روند تا ۳ الی ۴ مرحله ادامه پیدا کرده و غربال بازیکنان صورت می گیرد تا در نهایت برترین بازیکنان با صلاحدید کادر فنی به طور دایم به آکادمی دعوت شوند.  

طی تست مرحله اول، استعداد و توانمندی بازیکنان در ابعاد مختلف مورد بررسی قرار می گیرد بدین صورت که بازیکنان در ایستگاه های مختلف موظف به انجام تست های متفاوتی می باشند. برای مثال: رقابت یک در مقابل یک در فضای کوچک، رقابت دو در مقابل دو در فضای محدود، قدرت حمل توپ و اجرای تکنیک ها و بازی ۷ در مقابل ۷ و ..... بخشی از تست ها می باشند.  

توجه*۱.انتخاب شدن بازیکنان در مرحله اول از هر دوره تست، به منزله ی قبولی کامل در تست ها و پیوستن دایم به تیم های آکادمی نمی باشد. 

۲.در رده های نونهالان و نوجوانان هیچگونه تست عمومی برگزار نخواهد شد.۳.جهت کسب اطلاعات دقیق و اخبار به روز در مورد تست ها تنها به صفحه اینستاگرم و یا کانال تلگرام آکادمی مراجعه بفرمایید. 

تورنمنت های برون مرزی:  

کوردیال کاپ (کیتزبول - اتریش):از معتبرترین تورنمنت های فوتبال پایه در اروپا که به مدت ۲۲ سال هست که در حال بزرگزاری است. این تورنمنت در ۳ رده سنی زیر ۱۱، زیر ۱۳، و زیر ۱۵ سال انجام می شود و بیش از ۶۰ تیم اروپایی در قالب ۱۰ گروه طی ۳ روز با یکدیگر به رقابت می پردازند.از تیم های معتبر حاضر در این رقابت ها می توان از چلسی، بایرن مونیخ، اشتوتگارت، آژاکس آمستردام و ... نام برد.  

موندیال پلوملین (پاریس – فرانسه):از قدیمی ترین تورنمنت های فوتبال پایه در اروپا که به مدت ۳۴ سال پیاپی در حال برگزاریست. این مسابقات در رده سنی زیر ۱۳ سال برگزار می شود که در آن تیم هایی از قاره های مختلف شرکت میکنند. از تیم های معتبر حاضر در این رقابت ها میتوان به لیون فرانسه، سانتوس برزیل، و برایتون انگلیس اشاره کرد.  

لنارت یوهانسون (استکهلم – سوئد):تورنمنتی که در آن تنها از ۱۰ تیم و آکادمی نمونه و برتر از سراسر جهان دعوت بعمل میاید و طی ۳ روز با یکدیگر به رقابت میپردازند. این رقابت ها در دو گروه ۵ تیمی و در رده سنی زیر ۱۴ سال برگزار می شود. از تیم های قدرتمند حاضر در این مسابقات می توان به بارسلونا اسپانیا، اینتر میلان ایتالیا، یوونتوس ایتالیا  و ... نام برد.  

مورفلدن کاپ (فرانکفورت – آلمان):تورنمنتی با حضور اکثر تیم های فدرتمند حاضر در لیگ آلمان، اتریش و سوییس که در رده سنی زیر ۱۱ سال طی ۳ روز برگزار می شود. از تیم های مطرح حاضر در این تورنمنت میتوان از اشتوتگارت، نورنبرگ،  کایزرسلاترن، و .... نام برد.  

دی.اف.آی کاپ (مونیخ – آلمان):رقابتی ۸ جانبه با حضور تیم های معتبر آلمانی از جمله  بایرن مونیخ، وردربرمن، و ... که در رده سنی زیر ۱۲ سال طی ۲ روز انجام می شود.   

نروژ کاپ (اسلو – نروژ):تورنمنتی با قدمت چندین ساله با حضور بیش از ۴۰ تیم از قاره اروپا که در دو رده سنی زیر ۱۱ و زیر ۱۳ سال طی ۳ روز برگزار می گردد.